Prohledejte stránku napsáním klíčového slova (ZAVŘÍT (ESC))

Skip to Content

Soutěž

Ovocné destiláty a pálenky

Švestky a Valašsko patří odjakživa k sobě. Na Vizovicku se švestky pěstují a zpracovávají odnepaměti a vedle povidel a sušených švestek patří již od 18. století ke koloritu kraje charakteristická vůně slivovice. Slivovice je typický moravský destilát ze švestek a bez nadsázky český národní nápoj. Proto je klasický destilát ze švestek, slivovice, stále naší vlajkovou lodí – vyrábí se trojstupňovou destilací vyzrálého švestkového kvasu a dále zraje. To jí zaručuje její jedinečnou čistotu a jemnost. V našem sortimentu si však najdou své i příznivci jiných pálenek – vyrábíme široký sortiment PRAVÝCH OVOCNÝCH DESTILÁTŮ té nejvyšší kvality, hruškovice, meruňkovice, třešňovice nebo jablkovice.

Stojíme také za výrobou ucelené řady 14 DRUHŮ NETRADIČNÍCH DESTILÁTŮ. Méně obvyklé destiláty nejsou běžně k dostání a jsou výjimečné, speciální a jednoduše netradiční. To, že tyto druhy pálenek jsou k dostání pouze v omezeném množství, z jejich degustace činí unikátní okamžik. Pálenky jsou vyrobeny z lesních plodů, piva, ale i takových specialit jako je červený jeřáb či kdoule. Všechny jsou vyráběny z původních českých surovin. Destiláty se vyrábí vícestupňovou destilací, pálenky pak průtahovou destilací macerátu. V tomto případě jsou plody ovoce nejprve macerovány (máčeny) v lihu potravinářského původu nebo destilátu získaného ze stejného ovoce.

ZPĚT NA PORTFOLIO
R. JELÍNEK SLIVOVICE

Ve vůni naší slivovice cítíme nasládlé aroma pecek.

R. JELÍNEK SLIVOVICE ZLATÁ

Zlatá slivovice, která vůní připomíná koňak.

R. JELÍNEK HRUŠKOVICE

Čirý destilát charakteristický jemnou ovocnou chutí.

R. JELÍNEK MERUŇKOVICE

Čirý destilát se sladkou vůní meruněk a lehkým tónem pecek.

R. JELÍNEK TŘEŠŇOVICE

Čirý destilát s charakteristickou vůní třešní a lehkým tónem pecek.

R. JELÍNEK JADERNIČKA

Destilát z jablek zrající v dubových sudech po whisky.

BOHEMIA HONEY SLIVOVICE S MEDEM

Zlatavá barva a medová chuť, to je slivovice s medem.

Netradiční destiláty a pálenky

Stojíme také za výrobou ucelené řady 14 DRUHŮ NETRADIČNÍCH DESTILÁTŮ. Méně obvyklé destiláty nejsou běžně k dostání a jsou výjimečné, speciální a jednoduše netradiční. To, že tyto druhy pálenek jsou k dostání pouze v omezeném množství, z jejich degustace činí unikátní okamžik. Pálenky jsou vyrobeny z lesních plodů, piva, ale i takových specialit jako je červený jeřáb či kdoule. Všechny jsou vyráběny z původních českých surovin. Destiláty se vyrábí vícestupňovou destilací, pálenky pak průtahovou destilací macerátu. V tomto případě jsou plody ovoce nejprve macerovány (máčeny) v lihu potravinářského původu nebo destilátu získaného ze stejného ovoce.

to-topto-top