Prohledejte stránku napsáním klíčového slova (ZAVŘÍT (ESC))

Skip to Content

Soutěž

Náš příběh

POZNEJTE NÁŠ PŘÍBĚH

Společnost RUDOLF JELÍNEK navazuje na více než 400letou tradici výroby destilátů na Valašsku.

Historie

Společnost RUDOLF JELÍNEK navazuje na více než 400letou tradici výroby destilátů na Valašsku. První písemný doklad o existenci palírny se nachází v urbáři vizovického panství z roku 1585, byť se vztahuje k pozdější době (polovina 17. století). V tehdejší době se pálilo z pivních odpadků, později se k nim přidalo obilí, z něhož se vyráběla žitná.

Protože se ale na Vizovicku díky příhodným klimatickým podmínkám mimořádně daří ovocným stromům, především švestkám, začala se kolem poloviny 18. století vyrábět slivovice. Největší rozmach výroby nastal ve druhé polovině 19. století, kdy výroba slivovice díky státním prémiím nabývala na významu. Do tohoto období se také datuje vznik společnosti RUDOLF JELÍNEK. Projděte si, jak to všechno začalo, pěkně po pořádku.

DOZVĚDĚT SE VÍCE

Sady

Rozšiřování ovocných sadů– to je náš strategický záměr a také naše srdeční záležitost. Pečlivý výběr ovoce a následné zpracování surovin tradičními postupy na moderních zařízeních, to je naše základní filozofie.

Dlouhodobým záměrem je vlastnit v České republice zhruba 200 ha vlastních výsadeb ve třech produkčních lokalitách – dnes už vlastníme 188 ha sadů. Pěstování ovoce se věnují také naše zahraniční společnosti patřící do skupiny R. JELÍNEK Group. Díky pálení z vlastního ovoce získáváme větší kontrolu nad kvalitou vstupních surovin a naši zákazníci se tak můžou spolehnout na stabilně výbornou chuť a jemnost výsledného destilátu.

DOZVĚDĚT SE VÍCE

Nevnímáme naše sady jen jako zdroj surovin, ale také jako důležitý krajinotvorný prvek. Vždyť před sto lety rostlo ve Vizovicích více než 70 tisíc ovocných stromů, na počátku 21. století však už jen zlomek tohoto množství. Stromy mají také významný ekologický aspekt – pomáhají zmírnit ztrátu povrchových i podzemních vod. Výsadba stromů tak pomáhá mírnit dopady současných klimatických změn.

RUDOLF JELÍNEK a.s.

Výroba

Každý destilát má svůj příběh a ten začíná v našich sluncem zalitých ovocných sadech, pokračuje přesně stanoveným výrobním procesem a končí až na vašem stole. Přečtěte si, jak švestky, hrušky či meruňky měníme na pravý ovocný destilát RUDOLF JELÍNEK. Poctivě, s láskou a dle tradičních postupů, které si předáváme z generace na generaci. V každé láhvi je zkrátka kus našeho srdce.

Tajemství výroby našich ovocných destilátů výjimečné chuti spočívá v navázání na dlouhodobou tradici, letité zkušenosti místních destilatérů ve spojení s moderními technologiemi.

DOZVĚDĚT SE VÍCE

O společnosti

Naše společnost se opírá o dlouhou historii a je nedílnou součástí valašského regionu, naše výrobky jsou typickým regionálním produktem, který tento kraj proslavil daleko za hranicemi naší země.

Vnímáme svou společenskou i historickou zodpovědnost a stavíme naši společnost na pevných základech.

DOZVĚDĚT SE VÍCE

Spolek přátel Jelínkovy slivovice

Tradice a atmosféra palírenství má krásnou podstatu: setkávání se, ochutnávání a předávání si zkušeností. Láska k ovoci, ovocným destilátům a úcta k tradici palírenství na Valašsku nás vedly k založení Spolku přátel Jelínkovy slivovice.

Zakládající členové spolku si stanovili jeden základní cíl. Šířit a rozvíjet dobré jméno Jelínkovy slivovice jako součásti naší národní historie. Členové spolku se každoročně setkávají na tradičním Jelínkově vizovickém koštu a Pravé valašské zabijačce, ale mají také řadu práv a povinností, která jsou s jejich členstvím spjatá.

V současné době je Spolek přátel Jelínkovy slivovice naplněn, v případě zájmu o zařazení na čekací listinu nás prosím kontaktujte na spolek@rjelinek.cz, děkujeme.

STANOVY SPOLU

Online boxy členů Spolku přátel Jelínkovy slivovice

ONLINE BOXY

Aktuality z našeho spolku

Buďte s námi v obraze. V našem spolku je toho vždy spoustu nového.
DALŠÍ PŘÍSPĚVKY

NADCHÁZEJÍCÍ AKCE
2. ročník Sběru švestek – 3.-4.9.2021
18. ročník Pravé valašské zabijačky – 19.11.2021

Trnkoviny

Co se u nás právě děje, si můžete přečíst v Trnkovinách –  tyto speciální noviny vydáváme dvakrát ročně.

Aktuální číslo občasníku

PŘEČÍST
UKÁZAT VEŠKERÁ ČÍSLA OBČASNÍKU
to-topto-top