Prohledejte stránku napsáním klíčového slova (ZAVŘÍT (ESC))

Skip to Content

Soutěž

Pilíře naší společnosti

POZNEJTE NAŠI SPOLEČNOST

Naše společnost se opírá o dlouhou historii a je nedílnou součástí valašského regionu

Naše výrobky jsou typickým regionálním produktem, který tento kraj proslavil daleko za hranicemi naší země. Vnímáme svou společenskou i historickou odpovědnost a stavíme naši společnost na těchto základech.

Historie

Společnost RUDOLF JELÍNEK navazuje na více než 400letou tradici výroby destilátů na Valašsku. První písemný doklad o existenci pálenice se nachází v urbáři vizovického panství z roku 1585. Díky hodným klimatickým podmínkám se právě ve vizovickém regionu mimořádně daří především švestkám – proto jeho pěstování a následné zpracování vždy tvořilo důležitou součást obživy místních rolníků. Na konci 19. století pak nastává rozmach místních pálenic…. Zkušenosti našich destilatérů na tyto tradice navazují a jsou v nich hluboce zakořeněny.

VÍCE O HISTORII

Ovoce a sady

Pečlivý výběr ovoce a následné zpracování surovin tradičními postupy na moderních zařízeních, to je naše základní filozofie. Založení švestkového sadu v roce 2003 a jeho postupné rozšiřování tak bylo přirozeným vývojem. Nejen, že díky pálení z vlastního ovoce získáváme větší kontrolu nad kvalitou vstupních surovin, ale vracíme krajině přirozený ráz, který měla ještě na počátku 20. století, kdy na vizovických stráních rostlo na 70 tisíc především švestkových stromů. Výsadba probíhá rovněž v Bulharsku a Chile, kde sídlí naše dceřiné společnosti.

VÍCE O NAŠICH SADECH

Destilační zařízení

Moderní dvouplášťové měděné kotle společnosti Arnold Holstein, přesné výrobní postupy ověřené desetiletími, jsou zárukou trvalé kvality našich destilátů.

VÍCE O VÝROBĚ

Poctivé řemeslo a zkušenosti

Ani nejlepší technologie se neobejdou bez zkušených kolegů a odborníků napříč všemi profesemi. Bez lidí, kteří mají profesionální vzdělání a dlouholeté zkušenosti...

Export

Popularizaci ovocných destilátů ve světě cítíme jako své poslání – navazujeme na úspěšnou obchodní činnost Rudolfa Jelínka ze 30. let 20. století, kdy se mu poprvé v roce 1934 povedlo vyvézt kosher destiláty do USA po skončení prohibice a začal tak šířit značku RUDOLF JELÍNEK ve světě.
Jsme hrdí, že se nám daří na tyto úspěchy navázat a dále je prohlubovat. S budováním značky na světovém trhu pomáhají sesterské podniky, které fungují pod záštitou společnosti R.JELINEK GROUP SE.

VÍCE O EXPORTU

Vlajková loď

Naší vlajkovou lodí byla a stále je slivovice – třikrát pálená, tři roky stařená. Vyrábíme ji pro vás ve více variantách – klasické čiré, zlaté stařené v dubových sudech, jednoodrůdové ročníkové, kosher. V nabídce však máme mnohem širší portfolio ovocných destilátů té nejvyšší kvality - hruškovici, meruňkovici, třešňovici nebo jablkovici, ale také méně obvyklé pálenky z původního tradičního ovoce (oskeruše, mirabelka nebo planá trnka a další). Naše originál produkty poznáte snadno – podle typické láhve, kterou nazýváme „budík“.

NAŠE PORTFOLIO

Přijďte se k nám podívat

Rádi se dělíme o to, co děláme – navštivte nás a načerpejte pravou atmosféru místa, kde vznikají ty pravé ovocné destiláty.

NAVŠTIVTE NÁS
to-topto-top