Ve vizovických sadech naší společnosti jsme ukončili sklizeň - bohužel se jedná o nejnižší sklizeň za posledních 10 let – sklidilo se celkově něco přes 143 tun.

Sklizeň švestek letos začala později

Ve vizovických sadech naší společnosti jsme ukončili sklizeň – bohužel se jedná o nejnižší sklizeň za posledních 10 let – sklidilo se celkově něco přes 143 tun. Nejvíce plodů měla letos odrůda Čačanská rodná, celkem urodila 66 tun švestek. Byla to také jediná odrůda, která zaplodila nadprůměrně, ostatní odrůdy měly podprůměrnou nebo žádnou úrodu.

Nový přírůstek do řady Vizovických slivovic

Každoročně firma sklidí obvykle 400 – 600 tun švestek, doposud rekordní sklizeň byla v roce 2018, kdy se urodilo na 840 t švestek. Na Vizovicku má RUDOLF JELÍNEK více než 60 ha švestkových sadů, osázených především devíti osvědčenými odrůdami.  Jednotlivé odrůdy se sbírají, kvasí a destilují samostatně. Z těch nejlepších švestek pak vzniká Vizovická slivovice – ročníkový odrůdový destilát. Posledním přírůstkem do této řady je Čačanská lepotica 2019 a v srpnu byla na trh uvedena zlatá varianta Vizovické slivovice 2019, kupáž vybranách odrůd. V této slivovici má převahu odrůda Stanley, dávající slivovici tělo, doplňují ji Čačanská lepotica a Valjevka, které dodávají svežest, a nakonec Presenta, přidávající těžký a suchý závěr. Zrání v sudech a na sušených švestkách pak dodává slivovici vůni i chuť povidel, medu a náznak vanilky.

Přečtěte si více o Vizovické slivovici a dalších odrůdových destilátech.

VIZOVICKASLIVOVICE.CZ