Složitá a neveselá doba si žádá inovativní řešení!
To platilo i pro jubilejní 20. ročník barmanské soutěže Rudolf Jelínek Cup 2020.

Soutěž mělo hostit naše Muzeum slivovice ∣ Slivovitz Museum v Praze, ale slavnostní prostředí letos otevřeného muzea jsme museli (se slzou v oku) vyměnit za online prostor.
Na všem nemilém ovšem hledej cokoliv pozitivního!
Ostřílené barmany tak čekala kromě míchání koktejlů i nová výzva v podobě pořizování fotografií, videí a aktivity na sociálních sítích.

Česko-slovenského klání s bojovými podmínkami se nakonec zúčastnilo 19 předních barmanů. Musíme konstatovat, že respekt si zaslouží všichni zúčastnění, kteří se do letošní podoby soutěže vrhli po hlavě. Klobouček!
Základní bází byla i v tomto roce tradiční R. JELÍNEK Slivovice kosher. Jako téma jsme, možná snad z rebelství, ponechali to původní – Oslava. 🎉

Tak trochu symbolicky v tomto česko-slovenském klání zvítězil slovenský barman fungující v Praze. Zkušený Michal Ďuriník, aktuálně působící v legendárním baru Black Angeľs Bar Prague, vsadil na spojení české kultury s americkou židovskou komunitou. Základní surovinou jeho koktejlu KOSHER SLI_MAKU se tak staly kromě slivovice také mák, švestková povidla s medem a zelená jablka.

Podívejte se na kompletní výsledky. 🏆

1. místo: Michal Ďuriník
2. místo: Claudia Homolová
3. místo: Milan Drahoš

Nejlepší fotka: Jakub Sabo
Nejlepší video: Aleš Mědílek

Nejlepší chuť: Marek Vybíral
Best online: Lukáš Čabaj
Talent poroty: Filip Jung

Všem organizátorům, barmanům a porotcům děkujeme za úžasnou práci!
Příspěvek ukončíme slovy Miroslava Motyčky, obchodního a marketingového ředitele společnosti RUDOLF JELÍNEK:
„Dnešní doba je zvláštní, snaží se nás vzdálit jednoho od druhého a člověk je přitom tvor veskrze společenský. Jsem nadšený, že se nám tomuto navzdory podařilo se spojit, vzájemně se inspirovat, podpořit a na něčem pracovat.“