S velkým potěšením Vám můžeme představit dvě čerstvé novinky v likérové řadě zvané elixíry, a to Elixír z plodů šípku a Elixír z medu a slivovice.

S velkým potěšením Vám můžeme představit dvě čerstvé novinky v likérové řadě zvané elixíry, a to Elixír z plodů šípku a Elixír z medu a slivovice.

 

Elixír z plodů šípku je jemný likér příjemné sladkokyselé osvěžující chuti a výrazné barvy. Vyrábí se ze sušených plodů šípku, které se pro zvýraznění chuti nasekají a následně macerují ve vodě. Vzniklý výluh se míchá s kvalitním lihem a přislazuje. Díky šetrnému zpracování si likér uchovává charakteristickou chuť
i vůni.
Plody šípku jsou odpradávna součástí lidového léčitelství a české kuchyně. Rozhodně stojí za vyzkoušení i v podobě elixíru.

Elixír z medu a slivovice v sobě spojuje chuť slivovice a blahodárné účinky lipového medu. Přirozené medové aroma s lehkým ovocným tónem má jasně švestkové dozvuky, ve kterých můžeme cítit sušené švestky, karamel a lipový květ. Dlouhodobá macerace medu dodává slivovici zlatavou barvu, jemnou chuť a medovou vůni.
V Elixíru z medu a slivovice se snoubí Valašsko s jeho tradicemi a spojením s přírodou. Lipový med je včelaři označován za nejkvalitnější a je u něj prokázán pozitivní vliv na lidský organismus.

Pro letní osvěžení Vám doporučujeme namíchat Elixír z medu a slivovice se zázvorovou limonádou, přidat led a plátek citrónu a drink s názvem Včeličky je připraven!

 

Obě elixírové novinky jsou k dostání v prodejně R. JELÍNEK ve Vizovicích, v Muzeu slivovice v Praze nebo je můžete jednoduše zakoupit v našem eshopu.

 

Na zdraví!