V pátek 16. srpna 2019 proběhl v prostorách firmy RUDOLF JELÍNEK a.s. již 17. ročník Jelínkova vizovického koštu.

V pátek 16. srpna 2019 proběhl v prostorách firmy RUDOLF JELÍNEK a.s. již 17. ročník Jelínkova vizovického koštu. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 1 103 vzorků v kategoriích: slivovice, hruškovice, meruňkovice, jablkovice, třešňovice, vínovice a ostatní ovocné destiláty. Nejpočetnější kategorií byla i letos slivovice v zastoupení 504 vzorků.

Hodnocení proběhlo v průběhu pátečního odpoledne. Celkem se na něm podílelo 302 hodnotitelů, kteří byli rozděleni do 41 komisí, z nichž jedna byla finálová. Vzorky byly hodnoceny anonymně na základě stanovených kritérií, kterými jsou: jemnost, čistota, vůně, chuť a délka trvání chuťového vjemu (perzistence).

Absolutním vítězem koštu se stal Jan Šedík se svou slivovicí, která získala 19,48 bodů. Cena absolutnímu vítězi byla předána na v rámci nedělního programu 52. Vizovickém Trnkobraní. Obcí s nejlépe hodnocenými vzorky se stalo Jílové u Prahy. Vítězem pěstitelského pálení u firmy RUDOLF JELÍNEK a.s. se stal pan Radomír Beníček z Uherského Brodu s přihlášenou rynglovicí. Vítězové jednotlivých kategorií byli vyhlášeni v den koštu ve večerních hodinách a mimo cenného titulu získají také hodnotné ceny.

Katalog 17. Jelínkova vizovického koštu s kompletními výsledky je ke stažení ZDE.